nap
sesja zdjęciowa

Wiosna na Starym Żoliborzu

25 kwietnia 2017

Wiosna okazała się w tym roku wyjątkowa i to nie tylko z powodu niskich temperatur. Wraz z wiosną ruszył bowiem NAP blog, a dwa tygodnie wcześniej, jeszcze na początku marca, część naszego zespołu przeniosła się do nowej przestrzeni na Starym Żoliborzu. NAP Żoliborz to przedwojenna willa, w której działają biuro handlowe (wyposażenie wnętrz publicznych), NAP Studio (biuro architektoniczne) i dział kreatywny. Zobaczcie jak wyglądały wnętrza jeszcze w lutym. Czytaj więcej

trendy

Wiosna w Mediolanie

18 kwietnia 2017

9 kwietnia zakończyła się jedna z największych imprez branży wzornictwa Salone del Mobile Milano. Marki, produkty i aranżacje prezentowane podczas targów na długie miesiące zdominują myślenie o wnętrzach. Co roku przyjeżdżamy do Mediolanu po inspiracje i nowe projekty, odwiedzamy zaprzyjaźnionych wystawców i ulubione miejsca rozsiane po całym mieście. Naszą przewodniczką po tegorocznej edycji imprezy jest Anita Czerwińska, współzałożycielka NAP.

Czytaj więcej

poradnik

Trzy spojrzenia na wielkanocny stół

10 kwietnia 2017

Już tylko kilka dni dzieli nas od Świąt Wielkiejnocy. Oprócz porządków, zakupów i posiłków planujemy dekoracje stołu. To jeden z przyjemniejszych aspektów przedświątecznego zamieszania. Wielkanoc obchodzimy w tym roku późno, więc jest szansa na ozdobienie stołu kwitnącymi gałęziami drzew owocowych – esencją wiosny! Zapytałam trzy osoby z NAP: Krysię – stylistykę, Agatę – architektkę z biura projektowego NAP i Anię – szefową salonu na Mysiej, o ich sposoby na świąteczny stół.

Czytaj więcej

nowości

Wiosenne nowości w NAP

5 kwietnia 2017

W naszych salonach zrobiło się wiosennie – na półkach królują lekkie szale, ręczniki, pledy, kosmetyki i wiele drobnych przyjemności dla rowerzystów i miejskich ogrodników. Rowery, pikniki, ogrody i balkony: CZAS START!

Czytaj więcej

spotkanie

„Trzeba być zaangażowanym” – rozmowa z ceramiczką Kasią Białek

4 kwietnia 2017

DROGA DO CERAMIKI

Jak wyglądała Twoja droga do ceramiki? Skąd ceramika pojawiła się w Twoim życiu?

Z zainteresowania rękodziełem. W moim domu były gliniane naczynia, gobeliny, lniane obrusy. Chciałam zajmować się sztuką, ale racjonalne wydawało mi się ukończenie bardziej praktycznych studiów.

Jakie studia ukończyłaś?

Jestem socjologiem, co oczywiście nie świadczy najlepiej o praktyczności, ale wydawało mi się to mniej szalone niż ASP. Mieszkałam we Wrocławiu, tam jest duże nasycenie ceramikami ze względu na Wydział Ceramiki ASP. Spotkałam znajomą i tak od słowa do słowa, zaproponowała, że będzie mnie uczyć w swojej pracowni.

Czytaj więcej

poradnik

Na dobry sen: warunki w sypialni

31 marca 2017

Jakość snu to nie tylko zasługa materaca, łóżka, poduszek i tkanin. Wiele zależy od warunków w sypialni, czyli od temperatury, wilgotności powietrza, oświetlenia i naszych wieczornych rytuałów. Przyjrzymy się każdemu z czynników, które wydają się tak proste, a mogą tak wiele zmienić!

Czytaj więcej

spotkanie

„Nie na tym rzecz polega, żeby mieć wszystko” – rozmowa z Anitą Czerwińską, współzałożycielką NAP (cz. 2)

27 marca 2017

NAP

Co jest teraz najważniejsze w prowadzeniu firmy? Na czym się skupiasz po dziesięciu latach działalności?

Na rozwoju. Po dziesięciu latach rozumiesz, że nie można mieć wszystkiego i pokazywać wszystkiego. Mamy cały dział akcesoriów, które służą drobnym przyjemnościom, rozpieszczaniu samego siebie. Jest dział salon, do którego dokonaliśmy wyboru wygodnych sof, foteli, stolików i drewnianych mebli. Świadomie nie sprzedajemy oklein, materiałów naśladujących materiały szlachetne itd. Czytaj więcej

poradnik

Akcja „Wiosna w domu”!

23 marca 2017

Po kilku cieplejszych dniach, gdy nabierzemy pewności, że wiosna naprawdę nadchodzi, pora wpuścić ją do wnętrz. Wiosna sprzyja domowym rewolucjom, choć wcale nie musimy robić remontu, żeby odświeżyć wnętrze.

Czytaj więcej

poradnik

Na dobry sen: jak wybrać materac?

21 marca 2017

Sen jest jednym z fundamentów dobrego samopoczucia, niezbędnym elementem naszego życia, który ma ogromny wpływ na jego jakość. Wiemy o tym wszyscy, jednak ta wiedza rzadko przekłada się na praktyczne rozwiązania. Być może właśnie ze względu na tę oczywistość snu, zwykle urządzamy sypialnie siłą rozpędu i nie poświęcamy kwestii jakości snu wiele uwagi.

Czytaj więcej

back to craft

Witajcie na blogu NAP!

9 marca 2017

Źródłem całego zamieszania jest dom. Jednak nie chodzi wyłącznie o przestrzeń, ale raczej o całą sferę skojarzeń i wspomnień, o miejsce, w którym spotykają się bliscy sobie ludzie. W NAP wszystko dzieje się wokół domu, choć wbrew pozorom, nie tylko wokół mebli, dodatków, tkanin, czy kuchennych drobiazgów. Najwięcej dzieje się na poziomie idei: dlaczego ten przedmiot, materiał, producent, wzór?  Czytaj więcej